Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Sağlık Birimi

Kurumumuzda sağlık birimi ve altı yataklı hükümlü reviri bulunmaktadır.Ayrıca doktor muayene odası ve diş hekimi odası bulunmaktadır. Kurumumuzda haftada iki gün(pazartesi ve perşembe)Ayaş Sağlık Grup Başkanlığı tarafından görevlendirilen doktor gelmektedir. Diş rahatsızlığı olan hükümlüler Sincan Devlet Hastanesi Ayaş Semt Polikliniği Diş ünitesine sevk edilmektedir. Acil sevki gereken hükümlüler Ayaş Semt Polikliniğine burası yetersiz kalması halinde Sincan Devlet Hastanesine sevk edilmektedir.

Sağlık Biriminde;

Kurumuzda hükümlülere ilaçlar, anlaşmalı eczanelerden temin edilerek kutu halinde verilmektedir. Kırmızı ve yeşil reçeteye giren ilaçlar hükümlülere imza karşılığı günlük dozlar halinde revir görevlileri tarafından verilmektedir.

Çevre ve oda ilaçlaması satın alma usulü ile yaptırılmaktadır. Kurum temizliği her gün düzenli olarak yapılmaktadır. Temizlik ve bulaşık için günlük sıcak su verilmektedir Ayrıca sıcak su için kurumuzda bulunan 40 kolektörlük güneş enerjisi sistemi arızalı olup, onarımı gerekmektedir.

Hükümlülere banyo yapmaları için program dahilinde her gün sabah ve akşam sıcak su verilmekte olup, hükümlüler yapılan Türk hamamında kişisel temizliklerini ve banyolarını yapmaktadırlar. Güneş enerjisi ile sıcak su temin eden tesis 3 yıldır hizmet dışı kaldığı için tadilat ve onarım çalışmaların devam etmektedir.

Kurumuz çamaşırhanesinde 2 adet çamaşır makinesi ile 1 adet kurutma makinesi bulunmaktadır. Her hükümlünün haftada 2 defa çamaşırları yıkanabilmektedir. Ayrıca haftada 1 defa hükümlülerin iş önlükleri ve nevresimleri yıkanmaktadır.

Adres

Şeyhmuhittin Mahallesi, Eski Alay Mevkii 06710 Ayaş / ANKARA

Telefon

0312 712 25 48 - 0312 712 25 09 - 0506 600 62 24

Faks: 0312 712 25 47

E-Posta

ayas.acikisaretadalet.gov.tr